poniedziałek, 20 września 2010

127 – FOTO – Rio de Janeiro cz. 1

W dniu 16 września w Mexico City na placu Zocalo i w ogóle w całym Meksyku obchodzono 200-lecie niepodległości (przyjmuje się że 16 września 1810 r. nastąpiło uwolnienie od kolonialnej zwierzchności Hiszpanii). Obchodzono też poniekąd 100lecie wybuchu Rewolucji Meksykańskiej, choć główne obchody będą pewnie w rocznicę 20 listopada. O tych wydarzeniach pisałem już na blogu i prezentowałem na jednym ze zdjęć, zegar wymierzający czas do obchodów z 16 września. Zegar umieszczony w rejonie Placu Zocalo przy katedrze. W nieodległym czasie zamieszczę jeszcze galerię z Mexico City na blogu.


Pierwsze dwa zdjęcia zrobione przez szybę autobusu zostały zrobione w drodze do Rio

Atlantyk w dzielnicy Copacabana.

Copacabana, rzeźby z piasku. Za zrobienie zdjęcia budowniczowie biorą opłatę...

tak samo jak ten uliczny komik

Dzielnica Copacabana. Widać m.in. Pao de Acucar.
Dzielnica Ipanema. Na zdjęciach m.in. uprawianie windsurfingu, nauka tego sportu, gimnastyka z widokiem na ocean.
Widok ze wzgórza Corcovado (Park Narodowy Tijuca). Widać m.in. helikopter. To bardzo popularny środek transportu w Brazylii. W Sao Paulo lata ich pełno, w Rio też trochę, poza tym to jeden z ulubionych sposobów zwiedzania choćby właśnie Corcovado, Pao de Acucar czy wodospadów Iguazu.
Słynny pomnik Chrystusa na górze CorcovadoTakie tłumy tam to norma, a i tak było po sezonie, wtedy dopiero ponoć jest masakra (długie kolejki).

Widok na Rio z Corcovado, w tym na charakterystyczną skalna górę Pao de Acucar.
Na słynnej Maracanie. Widać odciski Pelego i wielu innych, na ostatnim zdjęciu pomnik Zico. Podczas całkiem drogiego zwiedzania był pokaz umiejętności piłkarskich. Poza tym rośnie narybek kibicek co widać na jednym ze zdjęć. W Brazylii wiele kobiet interesuje się piłka nożną. Niektóre na czas mistrzostw świata, które niewiele później się rozpoczęły farbowały włosy na narodowe kolory, podobnie było z paznokciami, czy sztucznymi tipsami z dodatkami cyrkonii.


Sambodrom i sklep w którym można zakupić odpowiednie stroje.
Jedna z katedr (San Sebastian), modernistyczna. Jedno ze zdjęć zostało zrobione podczas przejazdu zabytkowym tramwajem do Santa Teresa.Rio oferuje świetne możliwości do wspinaczki skalnej

Widać Pao de Acucar, kolejkę linową i sympatyczna zatoczkę (Vermelha) z plażą blisko dolnej stacji kolejki.Statki rybackie

Pao de Acucar i marina.

Niedaleko Pao de Acucar

Pozdrawiam
Gregor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz